De Scheg Marathon - 29 november 2003 - Deventer
Uitslagen en Klassementen: Heren B - Dames - Heren A
Zeges
voor Linda Verdouw en Henk Angenent
Onder het oog van maar liefst ruim 6000 toeschouwers gingen de dagzeges in Deventer naar Henk Angenent en Linda Verdouw. Angenent bleef in de slotfase medevluchter Jeroen de Vries de baas. Samen hadden ze twee rondes voorsprong op het peloton. Derde werd Cedric Michaud; Jan Maarten Heideman finishte als vierde en behield daarmee het oranje leiderspak. Dat gold ook voor Linda Verdouw, die in de massasprint Petra Grimbergen (2e) en Sandra de Ronde (3e) aftroefde.
Het aantal toeschouwers in Deventer deed terugdenken aan de tijd waarin Dries van Wijhe met zijn aanvallende manier van rijden ook veel bezoekers naar de ijsbanen trok. Dit keer was het met name de Nefit-ploeg die flink wat supporters op de been had gebracht. Maar ook het feit dat veel rijders uit de oostelijke regio afkomstig zijn, zorgde voor een extra toestroom van marathon-schaatsliefhebbers. En ze kwamen niet voor niets. Al meteen in de openingsfase van de 150-ronden lange wedstrijd gaf Erik Hulzebosch vol gas en hij kreeg Rutger ter Laak, Kurt Wubben en Andres Landman mee. Na de hereniging duurde het daarna niet lang of een grote groep van circa 20 rijders maakte zich los van het peloton. Onder hen waren o.a. Cedric Michaud, Jan Maarten Heideman, Jeroen de Vries, Roel van Hest, Henk Angenent, Miel Rozendaal, Jan van Oosterom, Frans de Ronde, Peter de Vries en Patrick Schmitz. Nadat als eersten Michaud, Heideman en Jeroen de Vries de staart van het peloton hadden bereikt, volgden ook de overigen, waarna de rondewinst een feit was.
In
de periode hierna bleef het onrustig. Er werd veelvuldig de aanval gezocht, met
name door Cedric Michaud, Jan van Oosterom, Jeroen de Vries, Arjen Becker en
Peter Baars. Maar tot een echte ontsnapping kwam het voorlopig niet. Dat lukte
pas weer in de slotfase. Toen bij een hereniging het peloton even stil viel,
profiteerden Jeroen de Vries, Henk Angenent en Peter Baars hier dankbaar van. Ze
kregen al snel de staart van het peloton in zicht, waarop Michaud nog met een
tempo-versnelling de rondewinst van met name Angenent en De Vries (2e ronde
voorsprong) probeerde te voorkomen. Arjan Stroetinga (Jorcom) liet zich hierbij
van een minder goede kant zien. Waar hij door de scheidsrechter gesommeerd werd
de wedstrijd reglementair wegens een ronde achterstand (val) te verlaten, liet
hij zich uit het peloton terugvallen om "ploeggenoot" Jeroen de Vries (Jorritsma)
te assisteren. Na afloop werd hij hiervoor bestraft met een gele kaart, wat door
velen als mild werd ervaren.
Na het dubbelen van het peloton door het drietal kende de wedstrijd derhalve twee leiders: Henk Angenent en Jeroen de Vries, beiden met twee rondes voorsprong. Alvorens zij de wedstrijd mochten gaan beslissen, moesten de rijders met 1 ronde voorsprong de strijd aangaan voor de derde plaats. Cedric Michaud nam hierbij twee rondes voor het einde de kop en bleek vanuit deze positie vrijwel niet te verslaan. Niemand kwam er meer langs, zodat de Fransman na afloop ook weer op het podium plaats mocht nemen. De strijd om de dagzege werd vervolgens gewonnen door Henk Angenent. Hij liet Jeroen de Vries in de finale het kopwerk doen en bleef hem in de laatste ronde vrij gemakkelijk de baas. Angenent, die waarschijnlijk het langebaanschaatsen voorlopig (noodgedwongen) voor gezien houdt, lijkt hiermee weer helemaal terug bij zijn oude liefde.
De
dameswedstrijd ging ook meteen open door een aanval van Lucy Witteman en Andrea
Sikkema. Ook de weer aanwezige Gretha Smit probeerde het, maar slaagde er niet
in om weg te blijven. Maar ook achter het peloton was er strijd en ploegenspel.
Iris Prinsen (Van der Wiel) raakte door een val op achterstand, maar liet het er
op haar "thuisbaan" niet bij zitten. Geholpen door haar ploeggenotes slaagde ze
er na vele rondes weer in het peloton te achterhalen. Een goede uitslag
zat er ondanks/door deze inspanning echter niet meer in. Maar de finale was wel
boeiend. Gretha Smit demarreerde drie rondes voor het einde, waardoor de
sprintsters alle zeilen moesten bijzetten om haar te achterhalen en ook nog een
goede uitgangspositie voor de eindsprint te houden. Petra Grimbergen kwam
hierbij als eerste uit de laatste bocht, maar klassementleidster Linda Verdouw
bleek deze keer wel sneller en boekte haar eerste zege van dit seizoen.
Grimbergen werd tweede en klom naar de derde plaats in het klassement. Ondanks
dat ze de eerste twee wedstrijden vanwege en blessure miste, doet ze dus al weer
volop mee om de topposities. Sandra de Ronde werd vandaag derde en staat
knap tweede in het klassement.
© marathonschaatsen.nl, 29-11-03